Завдання 5

01.11. 2016  СУРЖИК ТАКИй СУРЖИК

Отож, дамо вам на підтримку кілька порад-нагадувань, що варто робити, аби перехід на українську здавався легким і приємним. Багато з цих порад можуть видаватися очевидними, однак реалізація часто є  набагато складнішою. Тому для підтримки  радимо час від часу заглядати в цю картинку, щоб нагадувати собі про етапи, необхідні на шляху до україномовності та для підтримки хорошої мовомарафонської форми .
  Зміцнили себе трохи мотивацією, а тепер переходимо до завдання нашого забігу. Отже, суржик!
Такоє-сякоє, шо, бумага, магазін, бистро, корочє, ізвіняюсь, зачєм, скільки стоїть, астанавітєсь – хто сказав, що це наші ліпші друзі? Вони швидше вороги справжньої української, тож дамо бій суржику в нашій мові, а особливо – в голові.
Тепер важлива штука! Майже всі українці вживають суржикові слова – більшою чи меншою мірою. Тому нема чого соромитися, якщо у вашому лексиконі такі слова присутні – їх треба просто знайти і трішки попрацювати над тим, щоб замінити на суто український відповідник. Насправді це не так складно, оскільки щоденна активна лексика людини складається з тих самих 30-40 активних фраз і слів, якими ви послуговуєтеся.

І ось нарешті завдання!
Мовомарафонцю повного занурення, випишіть собі оці 20-30 суржикових слів, які ви найбільш часто вживаєте у щоденному спілкуванні. Навпроти них запишіть україномовні відповідники, які ви хотіли б увести в свою мову на заміну сужику. Можете записувати в словник також ті україномовні слова і вирази, які ви забуваєте вживати, але дуже хотіли б. Нехай це буде ваш особистий міні-словник! Оформіть його в цікавому й привабливому для вас вигляді. Це може бути кілька наліпок, приклеєних до робочого монітору, або надрукований аркуш, який можна вклеїти в записник, повісити біля столу або прикріпити магнітами до холодильника. А якщо ви мінімаліст/ка – можете просто зробити собі файл на робочому столі. Головне – аби ви раз і, будемо сподіватись  – назавжди, запам “ятали для себе ці слова.

Напишіть листа про враження від складання такого міні-словника та про суржикомовні слова, які, як ви виявили, найбільше засмічують вашу мову.
 Лагідний мовомарафонцю, окрім словника суржику ми пропонуємо спробувати розмовні навички українською. А саме поспілкуватися українською в магазині, на вулиці з незнайомцями, чи з друзями. Напишіть про свої враження.

Не забувайте додавати тему #мовомарафон скринька Korniychyk.O@укрнет або semenenkoolena80@gmail.com

1 коментар:

  1. Мої враження від розмовних навичок українською мовою чудове!
    Суржики засмічують нашу мову,тому їх
    потрібно викорінювати з нашої мови.
    Я намагатимуся розмовляти українською
    мовою.В словнику суржиків я написала всі слова ,які я вживаю по російські .
    Я викорінила їх зі свого життя!!!

    ВідповістиВидалити