Завдання 4

31.10.2016    СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА
  Доброго дня, наші витривалі мовомарафонці! Попрацювали ми на цьому тижні просто-таки неперевершено.  У сьогоднішньому  завданні мова піде про найцікавіше, найпрекрасніше, найчарівніше, найзагадковіше – про літературу.  Отож не куняємо, а нумо зачитуватися!
Але спочатку, щоб не загубитися у широчезних просторах укрсучліту, порадимо вам декілька знакових творів часів нашої незалежності, які варто прочитати, щоб і задоволення отримати і мати уявлення про літпроцес останніх 25 років.

Проза
1.   “Музей покинутих секретів” Оксани Забужко
2.  “НепрОсті” Тараса Прохаська
3.  “12 обручів”,  Юрія Андруховича
4.  “Воццек” Юрія Іздрика
5.  “Ворошилов-Град” Сергія Жадана
6.  “Слуга з Добромиля” Галини Пагутяк
7.  “Культ” Любка Дереша
8.  “Переказки”, “Андріївський узвіз” Володимира Діброви
9.  “Танґо смерті”, “Діви ночі” Юрія Винничука
10. “Згори вниз. Книга страхів” Тані Малярчук
11. “Солодка Даруся”, “Черевички Божої матері” Марії Матіос
12. “Століття Якова” Володимира Лиса
13. “Історії про троянди, дощ і сіль» Дзвінки Матіяш
14. “Вечірній мед” Костя Москальця
15. “Фелікс Австрія”, “Сьомга” Софії Андрухович
16. “Гамлет”, “Рух життя, або Динамо” Леся Подрев’янського
17. “Мати все” Люко Дашвар
18. “10 слів про вітчизну і стільки ж про себе” Олексія Чупи
19. “Saint Porno” Богдана Логвиненка
20. “Ґудзик” Ірен Роздобудько
Якщо ви раптом пошановувач фантастики чи фентезі, рекомендуємо: “Твердиня”, “Бот” Макса Кідрука, “Ритуал” Сергія та Марини Дяченків, “Лісом, небом, водою” Сергія Оксеника.
Поезія
1.  “Господь симпатизує аутсайдерам”, “Динамо-Харків”, “Марія” Сергія Жадана
2.  “Календар любові”, “Ю”, “Після прози”,  Юрка Іздрика
3.  “Автостоп”, “Новий закон Архімеда” Оксани Забужко
4.  “Екзотичні птахи і рослини”, цикл “Листи в Україну” Юрія Андруховича
5.  “Мадонна перехресть” Ліни Костенко
6.  “Ми помрем не в Парижі” Наталки Білоцерківець
7.  “Метрофобія” Мирослава Лаюка
8.  “Абрикоси Донбасу” Любові Якимчук 

  Якщо ж у вас раптом десь живе мрія стати справжнім знавцем української літератури, ось вам підбірка веб-порталів, з яких можна дізнаватися про новинки сучасної української літератури, а також україномовні перекладні видання:
·         Літакцент
·         Критика 
·         Читомо 

  Порефлексували, похвалили, дали серйозні матеріали, і тепер можемо повернутись до прекрасного. Чи любите ви читати так, як це любимо ми? О, ви любите, повірте! Можливо, ще про це не знаєте, бо не зустріли саме ВАШУ книжку.
  Спробуємо вам з цим допомогти. Завдання нижче до снаги кожному.
А тепер нарешті  завдання 
Якщо ви на доріжці з повним зануренням, то на вас  чекає аж двійко завдань, то готуйтеся до олітературнення по повній програмі
1) Виберіть собі у книжковій крамниці (або ж позичте чи візьміть у бібліотеці) одну книжку сучасної української літератури, сфотографуйте
ся з нею та відправте світлину до скриньки Korniychyk.O@укрнет або semenenkoolena80@gmail.com . Публікуйте  під темою  #мовомарафон , чому саме цю книгу ви обрали собі для читання на найближчі дні Мовомарафону. Якщо вам більше до вподоби класична українська література романтизму, реалізму чи модернізму – вперед, саме час її читати.  Якщо ж ви любите “зарубіжку” – це може бути також перекладений твір чужоземної літератури. Головне - аби книга була українськомовна!

2) Ну і поезія, поезія, поезія…Життя зовсім одноманітне без неї, а тим паче гарної українськомовної поезії – хоч греблю гати. Є вибір на всі смаки й уподобання. Отож, любі мовомарафонці, друге завдання: знайти нову для вас українськомовну поезію, вивчити її напам’ять і записати відео з її читанням. Так-так, ось і почався він, справжній моцний  Мовомарафон. 

  Лагідним же марафончикам пропонуємо піти до книгарні, обрати будь-яку книгу, що впала в око, і зробити з нею гарний селфач\самознімку\самчик\самусь\самосвітлик\. Ну і, звісно, напсиати , чому саме ця книжка спатиме разом з вами під подушкою найближчий тиждень Мовомарафону.

Немає коментарів:

Дописати коментар