СТАРТ

24.10.2016   Знайомство з філософією проекту – «Переходь на українську»
Доброго дня, пані та панове мовомарафонці!
 Ви нарешті ступили на шлях до україномовності, з чим ми вас щиро вітаємо! Вітаємо  з початком Мовомарафону!
Ми розмістимо усім учасникам  тематичні листи .У них ви знайдете завдання, поради та лайфхаки, а також посилання на детальні версії всіх корисностей. Радимо справді заглядати у інформацію за посиланнями, щоби перехід на українську часом здавався вам не бігом на довгу дистанцію, а сном літньої ночі.  

Виконані завдання відправляйте до скриньки korniychyk.O@ukr.net  або semenenkoolena80@gmail.com   публікуйте  під темою #мовомарафон. .

Під темою  #мовомарафон закликаємо вас ділитися своїм досвідом україномовності – пишіть про свої успіхи, вагання, відкриття. Для нашого мовозабігу це надзвичайно важливо! Ваші особисті думки й відчуття заохочуватимуть ваших друзів, близьких та рідних схопити вас зненацька за руку й, диви, пробігти до фінішу Мовомарафону разом .
Радимо час від часу моніторити хештег, аби спостерігати за успіхами інших мовомарафонців та черпати одне від одного натхнення.

Філософія нашого проекту проста. І полягає вона у тому, що коли людина для себе щось вирішує,то сама контролює процес та йде до мети, спираючись тільки на свою мотивацію.
Тому ми незмірно ДЯКУЄМО всім учасникам, які її зрозуміли та поринули в українську разом з нами.

Тепер годі баляндрасити – переходимо нарешті до першого завдання нашого незвичайного забігу!

Мовомарафонцю повного занурення
Ми хочемо нагадати, що сьогодні – ваш перший день спілкування цілковито українською.
  Завтра ваш день починається
 не з утра, а з раночку,
 не з кофе, а з запашної кавусі,
 не з поцелуєв, а з цілунків і цьомчиків .


  Починайте говорити українською зі своїми рідними й друзями, купувати нею смаколики, вітати всіх зі святом, а також – не забуваємо познайомитись з іншими учасниками мовного марафону.


Кожен учасник Мовомарафону отримає подарунок!

18 коментарів:

 1. Якщо ми живемо на Україні ми повині розмовляти українською тому,що це наша державна мова.До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова. Тому і називається це надбання рідна мова. Рідна, як мати, як Батьківщина, як усе найдорожче серцю. Мова – це не тільки засіб спілкування, тобто вона служить не лише для передачі повідомлень, для узгодження дій, для нагромадження й поширення практичного досвіду, хоч і не дуже важливе. Її функції у житті кожної людини набагато ширші. Мова – найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думи і сподівання.

  ВідповістиВидалити
 2. Я ,ліцеїстка 41 групи Водяна Анастасія,стала учасником мовомарафону.
  Наша мова-найдорожчий дар.Комунікативний засіб спілкування.Без неї ми б не мали змоги ділитьсь думками та переживаннями.Українська мова наймилозвучніша з усіх мов світу,вона дзвенить ,як ранній жайворонок з кожного боку нашої держави.Тож цінуйте нашу рідну муву та не паплюжте її!Беріть участь у мовомарафоні.

  ВідповістиВидалити
 3. Я ,ліцеїстка 41 групи Герасименко Олександра,стала учасником мовомарафону.
  Мова-це неоцінений божественний дар,який дано людині. Вона супроводжує нас від самого народження й аж до самої смерті. Мова-це своєрідна візитна картка кожної людини. Саме вона дає змогу судити про освіченість,ерудицію,начитаність,професіоналізм.За милозвучністю наша мова визнана вченими другою(після італійської)серед європейських мов.
  Отже,цінуйте та шануйте свою рідну українську мову!Беріть участь у мовомарафоні.

  ВідповістиВидалити
 4. На кожному уроці української мови ми часто вживали слова суржики,з початком мовомарафону ми почали виправляти ці помилки один в одного,адже на помилках потрібно навчатися.Одразу ми забували про цю проблему,зараз ми викорінюємо цю проблему.У нашій країні це дуже росповсюджена проблема,отже такий мовомарафон був би корисний не лише в нашому ліцеї,а і в інших навчальних закладах України.Особисто мені сподобалася ідея такого марафону.Мегедь Дмитро.

  ВідповістиВидалити
 5. Ми живемо в прекрасній крвїні, з красивою, солов'їною мовою! Мені дуже приємно, коли я, йдучи по вулиці, чую як люди розмовляють рідною мовою, але нажаль не всі люди визнають цю мову. Ідею мовомарафону я вирішив відразу підтримати, тому що мені здається, що таким чином люди почнуть боротися з словами паразитами та приймуть нашу мову! Я пишаюся тим, що я розмовляю УКРАЇНСЬКОЮ!!!
  Петрашов Д. 41 гр

  ВідповістиВидалити
 6. Якщо ми живемо на Україні ми повині розмовляти українською тому,що це наша державна мова.До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова. Тому і називається це надбання рідна мова. Рідна, як мати, як Батьківщина, як усе найдорожче серцю. Мова – це не тільки засіб спілкування, тобто вона служить не лише для передачі повідомлень, для узгодження дій, для нагромадження й поширення практичного досвіду, хоч і не дуже важливе. Її функції у житті кожної людини набагато ширші. Мова – найбільший духовний скарб, у якому народ виявляє себе творцем, передає нащадкам свій досвід і мудрість, перемоги і славу, культуру і традиції, думи і сподівання.

  ВідповістиВидалити
 7. Я ліцеїст 41 групи,Нікіфоров Андрій беру участь у мовомарафоні.
  З початку мовомарафону ми намагаємося не вживати слова суржики. З народження ми вивчаємо нашу рідну мову і повинні слідкувати за правильністю нашого мовлення. Ми повинні пишатись нашою мовою і любити її. Мені цікаво бути учасником мовомарафону

  ВідповістиВидалити
 8. Я ліцеїст 41 групи,Нікіфоров Андрій беру участь у мовомарафоні.
  З початку мовомарафону ми намагаємося не вживати слова суржики. З народження ми вивчаємо нашу рідну мову і повинні слідкувати за правильністю нашого мовлення. Ми повинні пишатись нашою мовою і любити її. Мені цікаво бути учасником мовомарафону

  ВідповістиВидалити
 9. Я ліцеїстка 22 групи,Дробот Катя заохочую всіх Вас брати участь у мовомарафоні.
  Я спілкуюся на чисто українській мові,і я цим пишаюся. Я дуже задоволена тим,що народилась саме на Україні.
  Мені дуже подобається українська мова,бо вона є милозвучною й барвінковою.

  ВідповістиВидалити
 10. Я ліцеїстка 22 групи,Гнезділова Єлізавета,є учасником мовомарафону.
  З початку мовомарафону я спілкуюся чисто українською мовою,без вживання суржиків. Я намагаюся бути патріотом своеї країни.
  На мою думку,мовомарофон є чудовою ідеєю, бо він заохочує розмовляти чистою мовою, без вживання суржиків.

  ВідповістиВидалити
 11. Шановні мовомарафонці,дякуємо за виконане завдання.Просимо піписувати публікації(прізвище,група).

  ВідповістиВидалити
 12. Я ліцеїст 22 групи,Куценко Владислав,є учасником мовомарафону.
  З початку мовомарафону я спілкуюся чисто українською мовою,без вживання суржиків. Я дуже люблю свою країну і її солов'їну мову!
  На мою думку,мовомарафон є дуже вдалою ідеєю,бо він нагадує нашим ліцеїстам про те що потрібно спілкуватися чисто українською мовою.

  ВідповістиВидалити
 13. Я ліцеїст 23 групи,Петриченко Вадим, є учасником мовомарафону.
  На мою думку,мовомарафон є дуже вдалою ідеєю. Тому що на рідній землі потрібно розмовляти рідною мовою. А мовомарафон підштовхує на це ліцеїстів.

  ВідповістиВидалити
 14. Я ліцеїст 23 групи,Таможенко Антон, е учасником мовомврафону.
  Що я думаю про мовомарафон?
  Ця ідея допоможе ліцеїстам розмовляти тільки на рідній мові, не вживаючи суржиків.
  Я дуже люблю свою рідну мову, тому що вона красива, благородна, й всім ураїнцям вона дуже подобається.

  ВідповістиВидалити
 15. Я, ліцеїстка 23 групи, Богданова Анастасія, є учасницею мовомарафону. З народження ми вчимо українську мову, нас вчать нею розмовляти без суржиків.Наша рідна мова милозвучна, гарна, благородна.Отже вчіть та цінуйте свою рідну мову, вона в нас єдина.

  ВідповістиВидалити
 16. Я , ліцеїстка 12 групи, Мушинська Вероніка , є учаснецею мовомарафону.
  Мова:
  Як парость виноградної лози,

  Плекайте мову. Пильно й ненастанно

  Політь бур′ян. Чистіша від сльози

  Вона хай буде. Вірно і слухняно

  Нехай вона щоразу служить вам,

  Хоч і живе своїм живим життям.

   

  Прислухайтесь, як океан співає —

  Народ говорить. І любов, і гнів

  У тому гомоні морськім. Немає

  Мудріших, ніж народ, учителів;

  У нього кожне слово — це перлина,

  Це праця, це натхнення, це людина.

   

  Не бійтесь заглядати у словник:

  Це пишний яр, а не сумне провалля;

  Збирайте, як розумний садівник,

  Достиглий овоч у ГрінчЕнка й Даля,

  Не майте гніву до моїх порад

  І не лінуйтесь доглядать свій сад.

  ВідповістиВидалити
 17. Я, ліцеїст 42 групи, Шкляренко Валентин, є учасником мовомарафону.
  Мова — це душа народу. Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу.
  Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.
  Поки є мова, то живе і процвітає народ. Тож потрібно цінувати і берегти рідну мову!

  ВідповістиВидалити
 18. Бажаю тобі фантастичного щастя,
  Безкрайнього моря чудових подій.
  Хай все, що бажаєшь, швидесенько вдасться,
  А також цікавого втілення мрій.
  Яремчук Анастасія

  ВідповістиВидалити